רבים מאתנו כבר הספיקו לשים מאחוריהם את הימים בהם עבור כל הדפסה היינו צריכים ללכת לבית הדפוס השכונתי. כיום אין כמעט בית ללא מדפסת ולא רק, אלא שישנם סוגים שונים לבחירה ושפע של טכנולוגיות מתקדמות בתחום.

אם בעבר מדפסת ביתית הייתה מצרך נדיר, כיום ניתן למצוא מדפסת כמעט בכל בית. יתרה מכך, ישנם סוגים שונים של מדפסות אשר לכל אחת טכנולוגיות שונות ולכן עבור צרכן הקצה קיימות שלל אפשרויות בחירה. עם זאת המבחר הרחב עשוי להיות מעט מבלבל, לכן ריכזנו עבורכם את סוגי המדפסות השונים, על ההבדלים ביניהן, על מנת לעשות לכם קצת סדר בדברים וכדי לאפשר לכם לבחור את הסוג המתאים ביותר לצרכים שלכם.

סוגים שונים של מדפסות

אם כן, כיום ישנם סוגים שונים של מדפסות, ביניהם:
•מדפסות לייזר – מדפסת לייזר עושה שימוש בקרן לייזר באחד משלבי ההדפסה ומכאן קיבלה את שמה. פעולת המדפסת מבוססת על צריבת התמונה או הדמות אותה רוצים להדפיס על הדף ופיזור אבקת הטונר במקומות הייעודיים על ידי מטען חשמלי. לאחר מכן גוף החימום של המדפסת מחמם את הטונר ובכך מקבע את התמונה המודפסת על הנייר.

•מדפסות דיו – לעומת מדפסת הלייזר, מדפסת הדיו פועלת על טכנולוגיה שונה, עם זאת מדפסות אלו משודרגות כל הזמן ומציעות איכות הדפסה גבוהה. מדפסת זו פועלת על בסיס הזרקת דיו מתוך מיכל ולו אלפי חורים זעירים. במכל הדיו מחומם ונושר למטה אל הנייר, ויחד עם תנועת המדפסת מצד לצד, צובע את הנייר בהתאם לדמות אותה רוצים להדפיס.


•מדפסות משולבות – מדפסות משולבות הן המצאה יחסית חדשה, כאשר למעשה הן משלבות בין כמה מכשירים שונים תחת קורת גג אחת והם: מדפסת, סורק, פקס ומכונת צילום. אם בעבר מכונות מסוג אלו היו זמינות רק לעסקים, כיום ישנם מכשירים ביתיים מסוגים שונים, אשר מאפשרים לבצע פעולות שונות באופן עצמאי.


•מדפסות מדבקות – מדפסת מדבקות נחשבת לחידוש בעולמות האפסנאות, הייצור והשיווק. בעזרתה ניתן להפיק מדבקות, לסמן מוצרים שונים, להדביק עליהם מק"טים או ברקודים ובאופן כללי לייעל במידה משמעותית את פעולת האחסון וסידור המוצרים השונים. כיום ישנן מדפסות כאלו ניידות, עמן ניתן להגיע לכל מקום, מה שהופך את השימוש בהן לקל ופשוט.


•מדפסות ברקוד – מדפסות ברקוד מאפשרות להדפיס מידע הנוגע למוצרים השונים בדוגמת ברקוד הכולל קווים, פסים ומספרים ובכך הן מסייעות לנהל ולעקוב אחר הסחורה ומלאי המוצרים באופן קל ויעיל. בניגוד למדפסות מדבקות, מדפסות ברקוד יכולות להדפיס על מגוון רחב יותר של חומרים החל בפלסטיק ועד לקרטון.

ועדיין, לא כל עבודת הדפסה ניתן לעשות בבית

הטכנולוגיות החדישות בעולם של מדפסות מתקדמות המאפשרות הן לעסקים והן ללקוחות פרטיים לבצע בעצמם פעולות רבות ובכך ליהנות ממקסימום יעילות. עם זאת במקרים רבים כן עולה הצורך בשירותיו של בית דפוס, אשר לא פעם יהיו הרבה יותר חסכוניים הן מבחינת עלויות ההדפסה והן מבחינת המאמצים והזמן אותם יהיה עליכם להשקיע, אילו תבצעו עבודות הדפסה גדולות בכוחות עצמכם. יותר מכך בבתי דפוס ניתן להדפיס תמונות, פולדרים או פליירים, מה שלרוב לא ניתן לעשות בעזרת מדפסת ביתית היות ולבתי דפוס יש מכונות תעשייתיות ומקצועיות אשר פועלות טוב יותר, מהר יותר ובאיכות גבוהה יותר ועל כן התוצרים יהיו הרבה יותר מרשימים.

לסיכום, למרות הטכנולוגיה המתקדמת בתחום והאפשרות לבצע פעולות הדפסה שונות בבית או בעסק, שירותיו של בית הדפוס עדיין נחוצים ויכולים לסייע במקרים רבים.