פיתוחי הטכנולוגיה הרבים לאורך העשורים האחרונים הובילו לשכלול ענף הדפוס והפיכתו לאחד מענפי התעשייה והטכנולוגיה המגוונים ביותר.


כאשר יוהאן גוטנברג המציא את מהפכת הדפוס המודרנית באמצע המאה ה-15 הוא קרוב לוודאי לא שיער במוחו שתעשייה זו תתפתח לכדי הדפסה של איברי גוף בעתיד, כאשר העתיד כבר כאן והוא משלב בתוכו מגוון רחב של טרדנים בעולם הדפוס לשנת 2019 ובהם נעסוק בכתבה שלפניכם.

בין יתר הטרנדים המובילים בתעשיית הדפוס שהם למעשה תוצרי פיתוח טכנולוגי מהעשורים האחרונים תוכלו למצוא:

  • דפוס דיגיטלי – הדפוס הדיגיטלי הוא ללא מהפכת הדפוס המודרנית של תחילת שנות ה-2000. שיטת הדפוס הדיגיטלי הפכה לשיטת הדפוס המובילה ביותר כיום בתעשיית הדפוס ובחלק גדול מהמקרים היא מחליפה את שיטת הדפוס ב-אופסט הנחשבת לשיטה המסורתית והישנה יותר של ענף הדפוס. דפוס דיגיטלי מאפשר לכם ליהנות מאיכויות הדפסה חדות וברורות יותר מאי פעם וזאת לצד יתרונות נוספים הנלווים לשיטה.
  • הדפסה על גבי מוצרים וחומרי גלם שונים - שיטות הדפוס המתקדמות של השנים האחרונות, מאפשרות לכם לבצע הדפסות כמעט על כל חומר גלם, לרבות, זכוכית, פלסטיק, אלומיניום, בדים, עץ וכדומה. שיטות הדפסה אלו מאפשרות בין היתר ייצור של מתנות מודפסות, ייצור של רהיטים מודפסים, ייצור של משחקים מודפסים כגון הדפסה על פאזלים ועוד מגוון רחב של אפשרויות ההופכות את ענף הדפוס לחלק בלתי נפרד מחיינו היומיומיים.
  • הדפסה על קנבס - תמונות קנבס מודפסות הן ללא ספק אחד מהטרדנים הבולטים ביותר בענף המוצרים הדקורטיביים לסביבת המגורים. כיום, ניתן להדפיס על גבי קנבס אפילו את התמונות האישיות שלכם אותן צילמתם באמצעות מכשיר הטלפון החכם.
  • הדפסות תלת מימד – הדפסה בתלת מימד נחשבת לפסגת טכנולוגיית הדפוס המודרנית והיא מצויה בשימוש מאז שנת 1983 כאשר המציאו את שיטת ההדפסה בתלת מימד. יחד עם זאת, הדפסות תלת מימד הפכו למוצר דפוס המוני רק בשנת 2005, כאשר הפטנט על ההדפסה פג. כיום, תעשיית הדפוס בתלת מימד משמעת מגוון רחב של תחומי עשייה והיא מיושמת בעיקר לצרכי בנייה וייצור של מודלים בתלת מימד. יחד עם זאת, הדפסות תלת מימד משמשות כיום גם לייצור מוצרים שונים המודפסים ישירות מהמדפסת כגון: תכשיטים, אביזרי נוי לבית, פסלים דקורטיביים וכדומה.
  • תעשיית הדפוס בתלת מימד מצויה כיום עוד בחיתוליה, כאשר כבר בשנים הקרונות אנו צפויים להיחשף לפתרונות הדפסה בתלת מימד אשר יתרמו רבות לבריאותנו, וזאת לנוכח העובדה שהדפסות בתלת מימד משמעות גם לצרכי הדפסת איברים ורקמות תאים של גוף האדם. עד לפני מספר שנים זה היה נשמע מדע בדיוני אבל כיום הדבר כבר מיושם במסגרת ניסויים רפואיים בכל רחבי העולם.
  • אפליקציות שונות להדפסת תמונות ומוצרי הדפסה- העידן הדיגיטלי בו אנו חיים, מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו ליהנות ממגוון הולך וגדל של אפליקציות המאפשרות לנו להדפיס כל תמונה אותה צילמנו בטלפון החכם. האפליקציות השונות להדפסת תמונות ומוצרי הדפסה שונים, הפכו בשנים האחרונות לאפליקציות הפופולאריות ביותר והן מאפשרות לנו לבצע הדפסה על חומרי גלם שונים כגון: נייר, קנבס, מוצרי טקסטיל וכדומה.

דרך ארוכה עברה תעשיית הדפוס המודרנית מאז המאה ה-15 ועד היום, ועל פי הערכות מומחים, העידן הדיגיטלי שבתחילה דובר על כך שיחליף למעשה את ענף הדפוס ויחסל אותו לחלוטין, רק תרם לפיתוחם של טכנולוגיות הדפסה מתקדמות ומשוכללות יותר, וככל הנראה, במהלך השנים הקרובות נמשיך להיחשף לטכנולוגיות הדפסה מתקדמות יותר שייקחו את ענף הדפוס עוד צעד אחד קדימה.